Valilikten ‘Cumhuriyet Bayramı’ açıklaması

Valilikten ‘Cumhuriyet Bayramı’ açıklaması

İçişleri Bakanlığı’nın 20 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında gösteri, eylem gibi faaliyetlerin yasaklandığına dair genelgesini bazı art niyetli çevrelerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yasaklandığı yönündeki yayınları üzerine Afyonkarahisar Valiliği bir açıklama ile yalanladı.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verdi: ”Bazı İnternet sitelerinde yer alan “Afyon’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yasaklandı mı?”, “Afyonkarahisar’da Yürüyüş ve Toplantılara 15 Gün Yasak: 29 Ekim’i de Kapsıyor” vb. başlıklı haberlerde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Valiliğimizce Afyonkarahisar İl sınırları içerisinde 20 Ekim 2020 tarihinden 3 Kasım 2020 günü saat:23.59’a kadar 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, anma toplantısı/toplanma vb. her türlü etkinlik ve eylemlerin yapılmasının yasaklanmasına karar verilmiştir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da içerisine alan bu tarihte Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak herhangi bir kısıtlamaya gidilmemiştir. Pandemi koşulları ve tedbirler dikkate alınarak Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacaktır.

Yetkili merciler dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiği hususunu önemle rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?