• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  9,7897
BAŞKAN ÇOBAN´DAN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ÖZEL İLGİ

BAŞKAN ÇOBAN´DAN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE ÖZEL İLGİ

                BAKAN ÇOBAN’DAN ENGELL ÖRENCLERE ÖZEL LG


                Belediye Bakan Burhanettin Çoban, 3 Aralk Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli örencilere eitim veren Kocatepe Eitim Uygulama Merkezi ile Özerler Özel Eitim Merkezini ziyaret etti.


                l Milli Eitim Müdürü Metin Yalçn, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Bakan Mesut Yurt, Kültür ve Sosyal ler Müdürü Emel Sarlk ile engelli derneklerinin yöneticilerinin de elik ettii ziyaretlerde, okullarn sorun ve taleplerini dinleyen Bakan Çoban, snflar da gezerek örencilere çeitli ikramlarda bulundu.


                OKULLARIN SORUN VE TALEPLERN DE DNLED


                lk olarak, Kocatepe Eitim Uygulama Okulu ve Eitim Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Burhanettin Çoban, burada bir süre Okul Müdürü Durmu Dadelen ile görüerek, eitim faaliyetleriyle ilgili bilgi ald. Kendisine iletilen talepleri de dinleyen Bakan Çoban, daha sonra l Milli Eitim Müdürü Metin Yalçn, Engelliler Meclisi Bakan Mesut Yurt ve engelli derneklerinin yöneticileri ile birlikte snflar gezdi. Özel eitim alan örencilerle yakndan ilgilenen Bakan Çoban, eitimlerinde baarlar dileyerek, her birine bizzat kendisi ayr ayr ikramlarda bulundu. Örencilere özel olarak ilgilenen Bakan Çoban, tek bana yiyip içmekte zorlanan baz örencilerin yiyip içmesine ayn bir eitmen gibi yardmc oldu.


                “MKAN VERLRSE BRÇOK EY BAARABLRLER”


                Özerler Özel Eitim ve Mesleki Eitim Merkezi ziyaretinde de ilk olarak Okul Müdürü Ebubekir Zorlu ile görüen Bakan Burhanettin Çoban, bu görümenin ardndan okuldaki derslikleri gezdi. El sanatlar, resim, müzik, açlk gibi mesleki eitimlerin verildii dersliklerde engelli örencilerin eitimlerini takip eden Bakan Çoban, müzik aletleri eitimi alan ve ziyaret ansna “Allah-ü Allah” isimli ilahiyi seslendiren örencilerin performansna hayran kald. Örencilerin bu baars karsnda, okuldaki tüm eitmenleri tebrik eden Bakan Burhanettin Çoban, imkan verilmesi halinde engelli vatandalarn da birçok eyi baarabileceini söyledi.

Afyon BelediyesiAfyon03Haberafyon03haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır