• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  9,7897
BAŞKAN ÇOBAN´DAN ´YAŞLILAR HAFTASI´ MESAJI       

BAŞKAN ÇOBAN´DAN ´YAŞLILAR HAFTASI´ MESAJI       

 


BAKAN ÇOBAN’DAN ‘YALILAR HAFTASI’ MESAJI       


                Afyonkarahisar Belediye Bakan Burhanettin Çoban, 18-24 Mart tarihleri arasnda kutlanan “Yallara Sayg Haftas” dolaysyla bir mesaj yaynlad.


               Geçmiimizin tecrübelerini bugünlere aktaran yallarmzn, milli kültür ve deerlerimizi yarnlara tanmasn salayan toplumsal hayatmzn en kymetli hazinelerinden biri olduunu söyleyen Belediye Bakan Burhanettin Çoban, “Milli deerlerimiz ve kültürümüzün taycs olan yasllarmzn yaam kalitesinin yükseltilmesi, tüm ihtiyaçlarnn karlanmas, toplumsal yaama aktif katlmalarnn salanmas, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak kimseye muhtaç olmadan yaamalarn salamak öncelikli görevimizdir” dedi.    


           Bakan Çoban mesajnda u ifadelere yer verdi; “Sevgi ve saygy en çok hak eden, gölgesinde yetitiimiz çnarlarmz olan Yallar Haftas’n kutlamann heyecann ve mutluluunu yayoruz. Yallk dönemi herkes tarafndan sayg ve itibar görmenin arzu edildii, minnet ve ükran duygularnn en üst seviyede beklendii hassas bir evredir. Onlarn toplumla bütünlemelerini ve yaama bal kalmalarn salamak, ömrünün büyük bir ksmn topluma ve ülkeye hizmetle geçirmi bu insanlara, ükran ifadesi olacaktr. Millet olarak ne mutlu bize ki, yallarmz yük olarak görmeyen, tam aksine onlara sevgiyle yaklamamz salayan bir kültüre sahibiz. Tarihin her döneminde Milletimiz yalsna gereken önemi vermi, büyüe sayg milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez gelenei olmutur. Bu gelenei yaatmak ve gelecek nesillere aktarmak, toplumuzun ruhen salkl, varln, birliini, örnek aile yapsn, toplumsal dayanmay sürdürmede temel görevdir.


        Unutmamalyz ki, kendi varlmz ve çocuklarmzn gelecei ne kadar önemliyse, yallarmz da bizim için o kadar önemlidir. Onlarn geni ufuklar, tecrübeyle kesinlik kazanm bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamz gereken, geçmie ve bugüne olduu kadar gelecee de k tutan birer kaynaktr. Bir ömrün büyük ksmn topluma ve ülkeye hizmetle geçirmi insanlarn, yalandklar ve bakma muhtaç olduklar dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakr bir ekilde bakm talep etme haklar vardr. Milli deerlerimiz ve kültürümüzün taycs olan yallarmza hak ettikleri sayg ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaama aktif olarak katlmalarn, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaamalarn salamak öncelikli görevimizdir.


         Bir milletin atalar ile gençleri arasndaki köprü ne kadar salam olursa, gelecei de o kadar güçlü olur. unu çok açk bir ekilde bilmeliyiz ki; onlar bizim için bir yük deil, saadet kaynadr. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandmz toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda deil yln her gününde hatrlayarak onlarla birlikte olduumuzu onlara hissettirmeliyiz. Onlar, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kayna bilmeliyiz. Bu duygu ve düüncelerle tüm büyüklerimizin Yallar Haftasn kutluyor, ömürlerinin her ann salkla ve mutlulukla yaamalarn temenni ediyor, sevgi ve sayglarm sunuyorum.


 

Afyon BelediyesiAfyon03Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır